ALMANYALILAR

Bedava

Bedava

Çember sakallı uzaylıların istilâsı başladı. Aydan dünyaya bakanlar, dünyadan havaya bakamayanlar, başı önünde eğik gezenler, çorapları ve cepleri delikler bu türden istilâ, ifade ve istifadelere karşı birleşip geniş ve işlevsel bir cephe oluşturdular. Barutu internetten ısmarlarlarken, lazım olursa eğer ihtimalini gözönünde bulundurup sargı bezleri ve pamukları ucuz marketin birinden topyekün satın aldılar. Kalemtraş üreticilerinin gittiği grevden, okula giden öğrenciler hiç mi hiç etkilenmezken, sözde büyüklerimiz kendileri hakkında ileri geri haber yapanlara bilakis adi ve alçaklar diyerek kendisini savunmayı ihmal etmediler. Hocasının yellendiği cemaatin ne yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Alternatif takılanların alternatifsizlikleri arasındaki seçenekler zavallı görünümündeydiler.

Karın ağrısı, diş, saç, eklem, böbrek ve kuyruk sancısı bitkisel tedaviden yeteri kadar yararlanamadıklarından yola çıkarak zihinsel değişiklikler temennisinde bulundular. Yamyamlar gibi birbirini yemeyen ama kanlarını dökmeye, öldürmeye doyamayan insanlar doğanın doğalarına oynadıkları oyundan habersiz, en doğru ben yaşar, düşünür, sevişir, bilir, yer ve içerim takıldılar. Kolluk kuvveti olmak için sıradışı hülyalara dalan genç dimağlar, paranın mı, üniformanın mı, yoksa çaresizlikle karışık yerli ve yabancı film özendirmelerinin mi bunda rol oynadığına kafa yormadılar. Kahraman olmak için sıkmak gerekti, bazen tetiği, bazen de orayı. Mamafih kitaba ve bilgiye mesafeliydiler.

beles.jpg

Absürd bir karikatüre ağzını açmadan sessiz kahkahalar atmak gibi birşeydi hayat. Gözlerinin ta içine bakıp bir kadına, ama da çirkinmişsin sen, diyememenin dürüstlüğüyle donanmıştı, zira onlarsız hayat bayattı. Şengülgillerin mahallesinde kurabiye satan pastacı iflas etmenin eşiğindeyken alacaklıları el koymuş, güzün arkasına kimsenin gizlenip saklanmasına izin vermemişlerdi. Dayanışma, gasp, gözünün yaşına bakmamak böylesi günler için söylenen lakırtılardı. Yazarlar kongresinde çıkan kararlar arasında amazonu bombalayın, türünden kararların çıkacağını zannedenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Sakatatçı Hilmi yine hem kaçak, hem de haram et satıyordu. Takkesi ve kasabına astığı dini semboller gene de müşteri çekmeye yetiyordu.

Bilim imansızmışçasına suçlansa da dalgasını geçiyor, ben dedim takılırken, dilim dilim ayrıştırılıp parçalanmış yaşamlar, çok yaşa padişahım oyum sana diyorlardı. Savaşanlar kahraman, savaştan kaçanlar korkak sayılmaya devam ediyor, Dünya Kavramlar Birliği yayınladıkları beynelmilel deklarasyonda, sözcüklerin tarayıcılarca kayıt altına alınmalarına karşı çıkıyorlardı. Doğaçlama özgürlüğü olmaksızın harflerin bir ehemmiyeti mevzu bahis olamazdı. Şehir her geçen gün biraz daha yiyor, şişiyor, kalabalıklaşıp büyürken göçmenler hoptirinam ayran, hoş geldin bayram takılıyorlardı.

Herşeyin ve herkesin lezzeti kendineydi, kuşlar bile sevişecekleri eşlerine böceklerin en güzelini ve beğenilenini getirerek kur yaparlarken, sevdiğine lan garı, ya da herif diyen pijamalıların sayısında hızlı artış gözlerden kaçmadı. Ellaaamlı, ülenli, garili, hemkineli, ne var ne çoklu konuşanların sayısındaki artan enflasyon ciddi yayınevlerinin ciddiyetini ve dikkatini çekmedi. Düzelten editör hepsini güzel türkçeleştirdi. Ancak Almancılar belki öyle konuşurlardı, Türkiyeliler değil. Hiçbir şeyden hiçbir şey anlamayanlar gaza geldiler, hem … hem de … gibi sinkaflı laflar ederken küfretmenin toplumun ve bireyin akıl sağlığına iyi geldiğini yine bildiler ama yine de keldiler, lakin fodul değildiler. Yazmadan durmak nasıl da sancıtıp kanatıyor, okumadan soluk almak ise civa yutmak gibi birşey. Su paralı olsa da hava ve böylesi yazılar hâlâ bedava.

19.09.14

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Serkan Dinç

Kişisel Blog Sitesi

HISSEMUTFAGI

Borsa,Hisse,Yorum,Grafik,Eğitim,stock market,exchange,Hisse Senedi Teknik Analizleri Nasıl Yapılır, Borsa Grafikleri Nasıl Yorumlanır, Borsa Analizi Nasıl Yapılır, Hisse Senedi Grafiği Nasıl Yorumlanır, Bolinger Bandı,hissemutfagi,Borsa Eğitim Videoları,Borsa Eğitim,IBB,İSTANBUL,İMAMOĞLU

Türkçe Malumatlar

Gerçek Bilginin Adresi Zihin Açıcı Site

birfotoğraföyküsü

hayatta öyküsü olmayan tek bir fotoğraf yoktur!

Y Nesil Avukat

X kuşaklarıyla dolu bir dünyada Y nesli olarak hayatta kalmak

arzuberk

profesyonel, pozitif, tutkulu, hoşgörülü, farkındalığı yüksek, motive eden, ilham alan & veren

seferkatip.wordpress.com/

gelişmenin karanlık yüzü vardır ve yaratmak için yıkmak gereklidir.

MAVİ YOL

Mavi ; gökyüzü kadar sonsuz, deniz kadar huzurlu, bulut kadar özgürdür.

Fas Hakkında

Fas Hakkında genel Bilgiler

Genç İşsizler Platformu

#MezunİşsizBorçlu

Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü

Türkiye'nin İlk Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü | Turkey's First Archery Research Institute

yogikbeslenme

Doğanıza Uygun Yaşama Rehberi

Ulucinar

Gönülden gönüle...

ŞİİR İKİZ

BİZ BİRİZ

Farklı Bakış Açıları!

Farklı içerikleri, eğlenceli anlatımı ve sürükleyici konuları ile tartismaci.com'u çok seveceksiniz.

%d Bloggern gefällt das: