0.4 C
Hamburg
Montag, Januar 18, 2021
Start Kultur Kino Süperseks

Süperseks

Hamburg´un çok kültürlü en önemli semtlerinden biri olan Altona´da zengin dayısı yada amcası Cengiz´den (Meray Ülgen) elli bin euro borç alan Elviz (Denis Moschitto) bir gece klübü açar. Elviz bu borcun karşılığında annesi Gülbahar´ın (Emine Sevgi Özdamar) arsasını ondan habersiz garanti olarak göstermiştir. Arsada uzun yıllardır gözü olan Cengiz, ki burada bir otel kurup yaşlılığın tadını çıkarmanın planlarını yapmaktadır, yeğenini polise ihbar eder. Baskında klüpde 18 yaşından küçüklerinde olduğu ortaya çıkar ve klüp mühürlenir. Elviz lisansını, klübünü, gelirini kaybeder.

Cengiz yatırdığı paranın peşine düşmekte zaman kaybetmez. Konuyu ağabeyi Tarık´a (Hilmi Sözer) açan Elviz ister istemez ağabeyinin fırınında çalışıp borçlarını geri ödemekten başka bir çıkış yolu ile karşılaşmaz. Hani o tadına doyulmaz Almanların Fladenbrot dedikleri ekmeklerden çıkartıp bir de dağıtmaya başlar. Böylesi günlerin birinde Elviz nihayet yarı Alman yarı Türk Anna (Marie Zielcke) ile tanışır ve ona aşık olur. Anna, Elviz´in yeğeni Canan´ın (Jenny Ostermann) dans hocasıdır, dansözlük dersleri vermektedir.

Ama gel gör ki Anna´nın babası Doktor Kemal (Tayfun Bademsoy) onun dansözlük değil kendi kliniğinde zamanı geldiğinde yerine geçerek doktorluk yapmasının hayallerini kurup planlarını yapmaktadır. Anna´nın Elviz ile beraberliğinden ve onun yalancı olduğunu bilmediği örtünmesinden sadece öfke duyar, gerçi onlarda bunun gerçekleşmesi için ellerinden geleni büyük bir başarıyla sunarlar. Anna´ya kaba davranan Elviz çok sürmez haddini bilmemenin ölçüsünü alır. Anna Elviz´e sırtını döner. Bu arada Eviz´in ağabeyi Tarık´ın yeni bir müşteri kazanmak amacıyla yeni takıldığı caminin cemaati gibi giyinip davranmaya başlaması karısı Dilek´i (Meral Perin) çileden çıkarır. Onunla böyle göründüğü sürece yatmama kararı alır. Tarık cinsel ihtiyacını telefonsex hatlarında gidermeye başlar. Almancası olmayan Tarık´ın telefon muhabbeti tam bir kahkaha şölenidir. İşin tadını çıkaramayan Tarık´ı tesadüfen dinleyen Elviz´in planı artık ortaya çıkmıştır.

Elviz büyük bir girişimcilik yaparak fikrini gerçek hayata uyarlamakta fazla gecikmez. İlk Türkçe konuşulan telefonsex hattını bilgisayar ustası arkadaşı Olaf (Martin Glade) ile kurar. Bu sektörün ustası Porno Schneyder (Peter Lohmeyer) denilen şahısla ilişki kurarak ve ondan kendi amacı için birkaç hat satın alırlar. İki genç girişimci Hamburg´un Elbe nehrine bakan lüks bir büronun hayallerini kurarken, ekonomik darlıktan ağabey Tarık´ın fırınındaki kullanılmayan odalarıyla hemen işe başlarlar. Tabi Tarık´ın gerçek niyetlerinden haberi yoktur, ona normal internet sayfaları hazırlayan ve bunları satan “Lüks Web” isimli bir firma kurduklarından bahseder Elviz.

Oysa kurulan düpedüz “Süpersex” isimli call center denilen telefonsex hattıdır. Ve olay camiamızda öyle bir yayılıp tutulurki gülmekten kırılır izleyenler. Elviz birden para içinde yüzmeye başlar. Espiri bu ya Anna´da bir süre sonra firmanın kimin olduğunu bilmeden hatta işe başlar. İşler karışır film daha bir hareketlenip sürprizlere bulanır.

Süpersex adı her ne kadar müstehcenlik çağrıştırsa da şarmant bir komedi filmidir, soft bir aşk öyküsüdür, çok kültürlülüğü de olmasa Alman sinemasının varolmadığını sanır insan. Filmin senaryosunu Kerim Pamuk ile Daniel Schwarz yazmışlar. 2004 yılı yapımı filmin rejisörlüğünü Torsten Wacker yapmış. Çok kültürlü Alman klasik filmleri arasında yerini içinde çok ilklerin olmasına rağmen büyük bir başarıyla almıştır. Onlarca klişe de olsa filmde buraları, bizi, bura yaşamını, Almanların bize bizim onlara nasıl baktığımızı merak edenler için kaynak niteliğinde, az dahi olsa düşündüren ciddi bir mizah öyküsüdür.

2010

Anzeigen

-Advertisment -

Most Popular