10.4 C
Hamburg
Montag, Juni 14, 2021
StartHomeNeden yeni bir blog sayfası?

Neden yeni bir blog sayfası?

İlgilenenler bilirler bundan yaklaşık on sene önce ilk blog sayfamı hazırlamış birkaç ay sonra bıkıp usanmıştım, benzeri bir girişim sanıyorum iki yıl kadar önce oldu. O deneyim de bir kriz anında ahiretlik oldu. Her ikisinde de okura kahırlanmıştım itiraf ediyorum. Hep biz mi sizi hayal kırıklığına uğratacağız, siz iyi bilirsiniz bu işleri. Şimdilerde Almanca yeni bir atağa başladım, bu defa da, az biraz da olsa Türkçe okuyanlarım mırın kırın etmeye başladılar. “Bizim suçumuz ne? Biz sana ne yaptık?” türünden serzenişler, şikayetler. Yanicesi iş başa düştü. Artık Türkçe de yazmak zorunda kalıcaz. Ee okur bu, adamı vezir de eder, rezil de. Ne yapacağı belli mi olur.

İnsan kendi blog sayfasında neleri yazar? Bunu anlatmak ve uzun uzadıya açıklamak en azından kendi okuruma hakaret olacaktır kanısındayım. Zira benim okurum başından beri hep nitelikliydi. Böyle de kalmaları en iyisi. Bolca eski yazılar var zulada, film yorumları, tabi kitap tanıtımları, hatta bir sürü video. Şimdilerde çok popüler belki ama o yıllarda bu işi yapan yok gibiydi.

Sıradan olaylar, siyasi yorumlar, bazen küstahca ileri sürülecek iddialar, bolca edebi sohbetler sizleri bekliyor. O kadar uzun laf etmek aslında gereksiz. Benim, yani Süleyman Deveci’nin küçük dünyasından küçük bir parça bulacaksınız bu sayfalarda. Umduklarıyla değil de bulduklarıyla kim ne eder, eh artık o da onların sorunu. Bu anlamda en sadık okurlarımın en sadıklarını canı gönülden selamlamak borç. Keyfini çıkartın bu beleş sayfaların. Bu kıyağımı da unutmayın.

03.12.2017

 

 

Anzeigen

-Advertisment -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Most Popular